Grip Bitkisel Çözümler

  Gribe İyi Gelen Çaylar

  grip-bulasmasi-

  Soguk algınlıgına iyi gelen çaylar? Grip tedavisi için çaylar? Grip tedavisi ve grip çayları

  Dünyanın kuruluşundan bu yana grip tüm insanlığın peşini bırakmamıştır. Bilinen en eski hastalıklardan olan grip tedavisi zor olmayıp ama insanı çok uğraştıran bir hastalıktır. Grip küçük yaşlarda ve yaşlılarda tehlikeli olmaktadır.

  Yaklaşık her yıl farklı bir grip salgınına yakalanmaktayız. Domuz gribi, keçi gribi, nisan gribi gibi bir çok grip çeşidi vardır. Bunların nerdeyse hepsi benzer özelliklerde olan risk dereceleri farklıdır. Bizim burada size önerdigimiz klasik halk arasında yaygın olan bir grip tedavisine yardımcı çayları anlatacağız.

  İlaç Yerine Bitki Çayları

  Gribin tam olarak bir tedavisi olmamakla birlikte en hafif şekilde geçirmek için bir çok yol deniyoruz. Bunların en başında kutu kutu ilaçlar,antibiyotik tüketiyoruz. Eğer ki bu ilaçları doktorumuz yazmış ise tabikide kullanmalıyız ama çogu insan gribe yakalandığında doktora gitmeden hemen eski ilaçlarına sarılır. İnanın çogu kez gribin yanında içecegimiz bitkisel çaylar çok daha yararlı olmaktadır.

  Doktorumuz yazmadığı müddetçe ilaç yerine geçebilecek zencefil,ıhlamur,nane,ekinezya gibi bitkiler bizlerin bagışıklık sistemini güçlendirerek hem hastalıklara karşı direncimizi arttıracak hem de gribimizi kısa zamanda geçirecektir.

  Yukarıda verdigimiz hiçbir yöntem tek başına bir tedavi için kullanılamaz sadece yardımcı ve destekleyici yöntemdir. Dozunu ve zamanını iyi ayarlamanız gerekiyor.

  Ekinezya Çayı

  Bilim adamlarının araştırmalarına göre ekinezya çayı insanın bagışıklı sistemini güçlendirmekle kalmayıp gribe yol açan virüsle mücade ettigini ortaya koymuştur.

  Soguk kış aylarında grip olmadan önce ekinezya çayı içmek önleyici bir yaklaşım olacaktır. Hastalık gelmeden önce tedbirinizi almanız gerekiyor. Ekinezya çayını sağlıklı her bireyin  haftada 2-3 defa içmesi önerilir.

  Mürver Çayı

  Ülkemizde bilinmeyen mürver bitkisi dünya literatürüne girmiş çok önemli destekleyici bitkilerden biridir. Bu bitkiye dikkat etmenizi istiyorum o kadar çok vucuda yararı var ki inanılmazzz….Kanı temizler, detoksa yardımcı olur, ateş dürücü ve terleme yapar. Gerçek manada grip ile savaşan bir bitki konumundadır.

  Hastalık zamanlarında uyumadan önce alacağınız bir bardak mürver çayı gece enfest bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır.

  Zencefil Çayı

  Ülkemizde bol bol kullanılan bu çay bagışıklık sistemini güçlendirir. Vucutta terleme yaparak mikropların vucuttan atılmasına yardımcı olur. Zencefil çayına katacağınız bal ve limon ile grip tedavisinde mucizevi bir karışım elde etmiş olacaksınız.

  Nane ve Ihlamur Çayı

  Ihlamur kokusundan anlaşılacağı gibi insanı rahatlatan bir etkisi vardır. Gögüs bölgesindeki sertleşmeyi azaltarak, bogazlarımızda ki balgamı çıkartır, terleme yapar. Bu etkileti sayesinde gribe çok iyi gelmektedir ve grip tedavisinde en çok kullanılan çaydır.

  Nane ise içindeki mentol sayesinde insanı rahatlatarak bogaz arılarında ve balgam söktürmede çok işe yaramaktadır. Çok sert öksürükler olduğunda gögüs bölgesini yumuşatarak rahatlatmaktadır. Bildiğiniz gibi naneyi limon ile birlikte yaparak gribe karşı çok daha etkili bir silah elde etmiş olursunuz.

  YASAL UYARI:Arkadaşlar burda anlatılan tüm çaylar destekleyici yöntemlere girmektedir. Grip olduğunuzda kesinlikle doktorunuza danışmadan bu sayfadaki hiçbir metodu uygulamayın.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir