Grip Bitkisel Çözümler

  GRİBE KARŞI EV YAPIMI DOĞAL YÖNTEMLER

  gribe karşı evde yapılacaklar

  Çağımızın en yaygın hastalığı olan grip, sadece kış aylarında değil bahar mevsiminde ve mevsim geçişlerinde de sıklıkla karşılaştığımız bir hastalıktır. Gribal enfeksiyona yakalanmanın birden çok nedeni bulunmaktadır. Başta beslenme yetersizliği, bağışıklık sisteminin çökmesi , hava, mevsim değişimi, mikrobik salgınlar, virüsler v.b gibi sebeplerden dolayı grip kapımızı çalabilir.

  Grip tedavisi için başta mutlaka bir uzmana görünmeliyiz. İşin uzmanı doktorlar ve doğru ilaç kullanımı ile grip tedavi edilebilir. Fakat sürekli tekrarlayan gribe karşı evde bulunan malzemelerle destekte bulunulabilir.

  Gribe karşı evde bulunan malzemelerle de doğal kürler yapılabilir. Gripte burun akıntısı ve burun tıkanmasına karşı; 1 çay bardağı temiz ılık içme suyuna bir çay kaşığı tuz karıştırılıp burna çekilerek burun temizliği yapılabilir. Yapılan tuzlu su ile vücuttaki mikroplardan arınmış oluruz. Gripte boğaz kaşıntısı, boğaz kızarması ve iltihaplanmasına karşı 1 su bardağı temiz ılık içme suyuna 2-3 yemek kaşığı sirke karıştırılıp günde 2-3 kez gargara yapılarak ağız ve boğaz temizlenir. Evde yapılan bu gargara ile boğaz enfeksiyonu hafifletilmiş olur.

  evde grip tedavisi
gribe karşı evde yapılacaklar
gribe ne iyi gelir
grip için doğal ilaçlar
  gribe karşı doğal yöntemler

  Gribe karşı evde yapılan doğal bir karışım ise; bal, zencefil, zerdeçal, tarçın karışımıdır. 2 yemek kaşığı bal, 1 çay kaşığı(silme) toz zencefil, 1 çay kaşığı(silme) toz zerdeçal ve yarım çay kaşığı tarçın ile yapılan karışımdır. Özellikle hasta olacağınızı hissettiğiniz zamanlarda sabah akşam birer kaşık tüketirseniz bağışıklık sisteminizi koruyacaktır.

  Gripten korunmanın yolları ise; sağlıklı beslenme alışkanlığı, vücut- beden temizliği, ağız ve diş temizliği, düzenli yapılan spor, zararlı alışkanlıklardan kaçınmak, düzenli uyku ve bunları yaşam tarzı haline getirmekten geçer.

  gripten korunmanın yolları

  Gripten korunmanın en etkili yolu, kapalı ve kalabalık ortamlardan, sigara vs. içilen ortamlardan uzak durmaya dikkat edin. Temiz ve açık havada vakit geçirmeyi tercih edin. Zorunlu kalınan kalabalık ve kapalı ortamlarda ise maske takmayı ( cerrahi maske, steril kullan at maske) alışkanlık haline getirin. Grip olanların maske takması yalnızca kendilerini değil çevresindekileri de hastalıktan koruyacaktır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir